Ерлинг Хааланд вкара два гола, докато Манчестър Сити победи Евертън
Breaking News | 2024-02-10 | 17:57:50

Ерлинг Хааланд вкара първите си голове от ноември, когато шампионът Манчестър Сити най-накрая изтощи Евертън, за да спечели трудна победа с 2-0 във Висшата лига в събота.

Плодовитият норвежец, който наскоро се завърна в игра след контузия на стъпалото, преодоля задънената улица след 70 минути мрачна среща по обяд на стадион „Етихад“ и завърши победата пет минути преди края.

Това беше. 10-та поредна победа на Сити във всички състезания и отправи още едно предупреждение към техните съперници за титлата, че инерцията им нараства.

Превъзходното качество на Сити гарантира резултата и в крайна сметка това не беше изненада, но все пак беше горчива удар за застрашения от изпадане Евертън след упорит мач.